ROŚLINY W SŁUŻBIE PIĘKNA. BALSAMOWIEC MIRRA

Ten krzew jest rośliną dość popularną we wschodniej części Afryki, spotkać się z nim można również na terenie wielu państw arabskich oraz w północnych Indiach. Balsamowiec mirra to jedna z tych roślin, które towarzyszą człowiekowi od dawna, i które cenione są ze względu na swe wyjątkowe właściwości od wieków. Z niezwykłych właściwości balsamowca korzysta przede wszystkim naturalna kosmetyka, choć wiadomo, że krzew ten może się pochwalić i leczniczymi właściwościami.

Balsamowiec mirra jest przecież z powodzeniem stosowany w walce ze stanami zapalnymi jamy ustnej, które są dość powszechną i niezwykle uciążliwą przypadłością. A w jaki sposób ten balsamowiec sprawdza się jako roślina kosmetyczna? Oto kilka najpopularniejszych możliwości wykorzystania tej rośliny przez sympatyków naturalnego piękna.
Naturalna kosmetyka doceniła przede wszystkim olejki lotne, które pozyskuje się z pani lub gałęzi tej rośliny. Mirra, ze względu na swe właściwości, stała się jednym z popularniejszych dodatków do wielu past do zębów oraz innych produktów, tworzonych z myślą o pielęgnacji jamy ustnej. Ta roślina kosmetyczna wykorzystywana jest też jako dodatek do mydła, choć z zapachem mirry można się spotkać w coraz liczniejszych kosmetykach. Świadczy to o tym, że zapach ten zdobył wielkie uznanie na całym świecie, a chętnych na korzystanie z pachnących mirrą kosmetyków nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *